Anuncis i notícies generals de l'Àrea de Llengua i Universitats


Pàgina: ()   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 ...19   ()
DebatIniciat perRespostesDarrer missatge
La Universitat de Glasgow es vesteix de blaugrana Imatge Marc Colell Marc Colell 0 Marc Colell
Fri, 25 Nov 2016, 12:35
El TERMCAT publica en línia un glossari de lingüística textual Imatge Ignasi Massaguer Ignasi Massaguer 0 Ignasi Massaguer
Thu, 24 Nov 2016, 15:41
31es Jornades Internacionals per a Professors de Català Imatge Info Llengua Info Llengua 0 Info Llengua
Thu, 24 Nov 2016, 15:34
Lluís Llach a la Sorbona Imatge Marina Navàs Marina Navàs 0 Marina Navàs
Sat, 19 Nov 2016, 12:53
De llibres i roses: 1st California Symposium on Catalan Studies Imatge Gemma Repiso Gemma Repiso 0 Gemma Repiso
Fri, 18 Nov 2016, 19:41
La projecció de La plaga a la Universitat de Glasgow desperta l'interès dels assistents Imatge Marc Colell Marc Colell 0 Marc Colell
Thu, 17 Nov 2016, 17:39
Videoconferència amb Camila Esguerra a la Universitat de Guadalajara, Mèxic Imatge Caterina Cardona Caterina Cardona 0 Caterina Cardona
Thu, 17 Nov 2016, 01:59
Muchacha, ¿Estás casada? a la Universitat de Guadalajara, Mèxic Imatge Caterina Cardona Caterina Cardona 0 Caterina Cardona
Thu, 17 Nov 2016, 01:50
Jornada Llull a la Universitat de Guadalajara, Mèxic Imatge Caterina Cardona Caterina Cardona 0 Caterina Cardona
Thu, 17 Nov 2016, 01:42
Lesung statt Vorlesung: Lectura de fragments de “El perquè de tot plegat” de Quim Monzó a Siegen Imatge Eva Balada Rosa Eva Balada Rosa 1 Alfons Gregori i Gomis
Wed, 16 Nov 2016, 19:51
Reincorporació Imatge Gemma Gil Costa Gemma Gil Costa 0 Gemma Gil Costa
Wed, 16 Nov 2016, 14:13
Ramon Llull a Ciutat de Mèxic Imatge Laura Creixell Laura Creixell 1 Alfons Gregori i Gomis
Tue, 15 Nov 2016, 08:33
Nous talents en sociolingüística catalana a Tolosa Imatge Josep Vidal Josep Vidal 1 Ignasi Massaguer
Mon, 14 Nov 2016, 09:45
Conferència sobre Óssip Mandelstam a la Universitat Lomonóssov de Moscou Seb Moranta Sebastià Moranta Mas 0 Sebastià Moranta Mas
Sat, 12 Nov 2016, 23:48
Raimundus Lullus a la HU de Berlín Imatge Anna Betlem  Borrull Anna Betlem Borrull 0 Anna Betlem Borrull
Fri, 11 Nov 2016, 11:51
JANSKY a les Universitats de Durham i Newcastle Imatge Francina Payeras Francina Payeras 0 Francina Payeras
Fri, 11 Nov 2016, 00:20
Josep Maria Muñoz a Georgetown University Imatge Laura Vilardell Laura Vilardell 0 Laura Vilardell
Thu, 10 Nov 2016, 16:57
Llengua, literatura i gastronomia, les protagonistes d’un congrés internacional a la Universitat de Santiago de Compostel·la Imatge Andratx Badia Escolà Andratx Badia Escolà 0 Andratx Badia Escolà
Thu, 10 Nov 2016, 02:36
L'electrovèrsia de JANSKY a la Universitat de Liverpool Imatge Joan Mas Joan Mas 0 Joan Mas
Tue, 8 Nov 2016, 11:31
Conferència “Die katalanische Unabhängigkeitsbewegung. Wurzeln und aktuelle Lage“ a càrrec del Prof. Dr. Michel Leiberich i de Joan Caballero a la Universität Siegen, Alemanya. Imatge Eva Balada Rosa Eva Balada Rosa 0 Eva Balada Rosa
Sun, 6 Nov 2016, 08:21
Festival literari internacional d'Òbidos Imatge Lucía Medea García Lucía Medea García 0 Lucía Medea García
Tue, 1 Nov 2016, 18:44
Lluís Llach a la Sorbonne Imatge Marina Navàs Marina Navàs 0 Marina Navàs
Mon, 31 Oct 2016, 14:23
“La veritat inefable” de Ramon Llull dóna el tret de sortida al curs acadèmic a Freiburg Imatge Anna  Subarroca Admetlla Anna Subarroca Admetlla 0 Anna Subarroca Admetlla
Sun, 23 Oct 2016, 19:26
Jornada sobre Ramon Llull a La Sapienza de Roma Imatge Isabel Turull Isabel Turull 0 Isabel Turull
Sat, 22 Oct 2016, 12:11
Crida d'articles número 15 Revista LSC Imatge Llengua i Universitats Institut Ramon Llull Llengua i Universitats Institut Ramon Llull 0 Llengua i Universitats Institut Ramon Llull
Thu, 20 Oct 2016, 12:41
"Memoria e identidad en la narrativa de Carme Riera" Imatge Elisabet Carbó Catalan Elisabet Carbó Catalan 0 Elisabet Carbó Catalan
Wed, 19 Oct 2016, 12:03
"Die katalanische Unabhängigkeitsbewegung" a la Universität Siegen Imatge Eva Balada Rosa Eva Balada Rosa 0 Eva Balada Rosa
Wed, 19 Oct 2016, 06:38
Miramar viatja a Cork, l'Any Llull a Irlanda Imatge Yairen Jerez Yairen Jerez 0 Yairen Jerez
Tue, 18 Oct 2016, 13:17
Seminari Internacional Ramon Llull - 700 a la Universitat de Bucarest Imatge Joan Llinàs Suau Joan Llinàs Suau 0 Joan Llinàs Suau
Mon, 17 Oct 2016, 07:50
Any Llull: presentació del "Fèlix" en romanès a Bucarest Imatge Joan Llinàs Suau Joan Llinàs Suau 0 Joan Llinàs Suau
Thu, 13 Oct 2016, 12:00
XVIIth Forum for Iberian Studies Imatge Sílvia Xicola Sílvia Xicola 0 Sílvia Xicola
Wed, 12 Oct 2016, 13:54
Ferments - El mapa sensitiu d'una illa (Miquel Brunet) Imatge Eduard Artés Eduard Artés 0 Eduard Artés
Mon, 10 Oct 2016, 22:01
La Direcció General de Política Lingüística estrena nova pàgina de dictats en línia Imatge Llengua i Universitats Institut Ramon Llull Llengua i Universitats Institut Ramon Llull 0 Llengua i Universitats Institut Ramon Llull
Mon, 10 Oct 2016, 12:39
El Julian Brock: l'estudiant de català que guanya “El gran dictat final”! Imatge Imma Martí Esteve Imma Martí Esteve 5 Anna Subarroca Admetlla
Fri, 7 Oct 2016, 20:58
El dia de les llengües Los Angeles Imatge Gemma Repiso Gemma Repiso 0 Gemma Repiso
Wed, 5 Oct 2016, 19:29
Crida d’articles en català per a la revista de la Universitat de Belgrad Imatge Pau Bori Sanz Pau Bori Sanz 0 Pau Bori Sanz
Wed, 5 Oct 2016, 13:46
Reportatge al 33 sobre el català a la UAM de Poznan Alfons Gregori Alfons Gregori i Gomis 0 Alfons Gregori i Gomis
Mon, 3 Oct 2016, 12:16
Homenatge a Ramon Llull: "La veritat inefable" de Ramon Llull arriba a Bochum Imatge Imma Martí Esteve Imma Martí Esteve 0 Imma Martí Esteve
Thu, 15 Sep 2016, 14:38
Jornada "El repte d'investigar sobre la Franja d'Aragó" Imatge Llengua i Universitats Institut Ramon Llull Llengua i Universitats Institut Ramon Llull 0 Llengua i Universitats Institut Ramon Llull
Fri, 9 Sep 2016, 11:56
Cicle de conferències "Art, literatura i identitat a la Barcelona del 1900" Imatge Llengua i Universitats Institut Ramon Llull Llengua i Universitats Institut Ramon Llull 0 Llengua i Universitats Institut Ramon Llull
Tue, 6 Sep 2016, 13:00
Dues places d'investigació a la Universitat de Birmingham Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Mon, 5 Sep 2016, 11:11
A l'atenció del cap de l'àrea de Llengua i Universitats Imatge Maria Dasca Maria Dasca 5 Pia Jardí Soler
Wed, 24 Aug 2016, 13:21
XarxaLlull: Re: A l'atenció del cap de l'àrea de Llengua i Universitats Imatge Maria Dasca Maria Dasca 1 Joan Mut
Wed, 24 Aug 2016, 08:39
Certificat de les JIPC? Imatge Gemma Gómez Gemma Gómez 0 Gemma Gómez
Thu, 4 Aug 2016, 09:08
5a Escola Catalana d’Estiu de Leipzig: Terminologia i neologia en el discurs institucional Imatge Elija Lutze Elija Lutze 0 Elija Lutze
Wed, 3 Aug 2016, 12:55
Trobada d'estudiants del Campus i de l'Estada Glòria Estapé Glòria Estapé 1 Neus Crisol Milian
Wed, 3 Aug 2016, 12:47
Som un país malalt de llengua... Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Thu, 28 Jul 2016, 12:20
VÍDEOS: JIPC16 i LLENGUA I CULTURA CATALANES A LES UNIVERSITATS DE LA XARXA Imatge Neus Crisol Milian Neus Crisol Milian 0 Neus Crisol Milian
Thu, 28 Jul 2016, 11:43
Anna Casassas. Deu consells als joves traductors Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Tue, 26 Jul 2016, 10:32
Quan la passió per la llengua i la cultura catalanes travessa les fronteres Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Tue, 26 Jul 2016, 10:30
La rumba catalana, banda sonora de la primavera al sud d'Alemanya Imatge Anna  Subarroca Admetlla Anna Subarroca Admetlla 0 Anna Subarroca Admetlla
Sun, 24 Jul 2016, 16:33
Videoconferència entre alumnes de català de Freiburg i de Calafell Imatge Anna  Subarroca Admetlla Anna Subarroca Admetlla 0 Anna Subarroca Admetlla
Sun, 24 Jul 2016, 13:22
Compartir cotxe Jornades Imatge Roger Fusté Roger Fusté 4 Caterina Cardona
Sat, 16 Jul 2016, 11:47
Projecció del documental "Exilis" a Santiago de Xile Imatge Moisès Llopis Moisès Llopis 0 Moisès Llopis
Thu, 14 Jul 2016, 15:55
30es Jornades Internacionals per a Professors de Català Imatge Neus Crisol Milian Neus Crisol Milian 0 Neus Crisol Milian
Tue, 12 Jul 2016, 13:04
Publicació del volum "Óssip Mandelstam. Paraula i destí" (Heidelberg, 2016) Seb Moranta Sebastià Moranta Mas 0 Sebastià Moranta Mas
Fri, 8 Jul 2016, 21:52
Call for Papers col·loqui de la North American Catalan Society del 2017 Imatge Nausica Solà Nausica Solà 0 Nausica Solà
Tue, 5 Jul 2016, 11:34
80% D'ASSISTÈNCIA A LES JIPC Imatge Jordi Cassany Jordi Cassany 0 Jordi Cassany
Wed, 29 Jun 2016, 13:53
Premi NACS 2017 Imatge Javier Krauel Javier Krauel 0 Javier Krauel
Mon, 27 Jun 2016, 21:47
Tornen les classes de català exprés al Café Literario Parque Balmaceda de Santiago de Xile! Imatge Moisès Llopis Moisès Llopis 0 Moisès Llopis
Thu, 23 Jun 2016, 16:18
IV Jornada sobre Llengua i Societat als Territoris de Parla Catalana Imatge Neus Crisol Milian Neus Crisol Milian 0 Neus Crisol Milian
Wed, 22 Jun 2016, 13:08
Power point Procés per la independència Imatge Gemma Gómez Gemma Gómez 0 Gemma Gómez
Fri, 17 Jun 2016, 13:23
"Cap on va Catalunya?" (Goethe-Universität Frankfurt) Imatge Núria Valls Núria Valls 0 Núria Valls
Fri, 17 Jun 2016, 12:17
El teatre còmic català_Congrés al Centre for Catalan Studies Imatge Ester Pou Ester Pou 0 Ester Pou
Sat, 11 Jun 2016, 15:31
International Conference Shakespeare-Cervantes-Llull: Literary Images of Madness Imatge Aina Reig Aina Reig 0 Aina Reig
Thu, 9 Jun 2016, 12:14
Najat El Hachmi a Paris-Sorbonne Imatge Marina Navàs Marina Navàs 0 Marina Navàs
Wed, 8 Jun 2016, 14:36
Jornada sobre Catalunya a Varsòvia Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Tue, 7 Jun 2016, 11:18
Informació de l'IEC sobre la "Gramàtica de la llengua catalana" Imatge Josep-Anton Fernàndez Josep-Anton Fernàndez 0 Josep-Anton Fernàndez
Mon, 6 Jun 2016, 17:45
Beca doctoral a la Universitat de Cambridge Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Fri, 3 Jun 2016, 09:56
Proust a Catalunya. Experiències de lectura Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Fri, 3 Jun 2016, 09:32
Cotxe BCN - Tarragona per les Jornades? Imatge Josep Vidal Josep Vidal 6 Irene Zurrón Servera
Thu, 2 Jun 2016, 16:32
LXII ANGLO-CATALAN SOCIETY ANNUAL CONFERENCE Imatge Neus Crisol Milian Neus Crisol Milian 0 Neus Crisol Milian
Wed, 1 Jun 2016, 14:40
Com ho diria Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Tue, 31 May 2016, 11:59
Poesia valenciana a Sèrbia Imatge Pau Bori Sanz Pau Bori Sanz 0 Pau Bori Sanz
Sat, 28 May 2016, 12:40
VII Curs d’introducció a la didàctica de la llengua com a idioma estranger Imatge Info Llengua Info Llengua 0 Info Llengua
Fri, 27 May 2016, 12:38
Cinquena edició del Premi Joan Solà Imatge Neus Crisol Milian Neus Crisol Milian 0 Neus Crisol Milian
Fri, 27 May 2016, 11:46
Intercat posa a l'abast de tothom una aplicació de mòbil que descarrega les guies de conversa universitàries Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Thu, 26 May 2016, 15:07
Celebració de l'Any Llull a Granada Imatge Laura Forteza Laura Forteza 0 Laura Forteza
Wed, 25 May 2016, 11:49
Translate in the City at The City University of London Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Wed, 25 May 2016, 11:05
Trobada pràctica i professional d'estudiants poloneses a la Fira de Llibre de Varsòvia Glòria Estapé Glòria Estapé 0 Glòria Estapé
Tue, 24 May 2016, 10:27
Cicle de cinema a Leipzig Imatge Elija Lutze Elija Lutze 0 Elija Lutze
Mon, 23 May 2016, 18:24
Gira del documental "Què ens passa, valencians!?" pel sud d'Alemanya Imatge Laura Homs Vilà Laura Homs Vilà 1 Maria Lacueva Lorenz
Mon, 23 May 2016, 10:37
La cultura catalana en el Dia de la Diversitat Cultural de la UAM de Poznan Alfons Gregori Alfons Gregori i Gomis 0 Alfons Gregori i Gomis
Sat, 21 May 2016, 07:42
Gimcana catalana i curs intensiu a Guadalajara Imatge Caterina Cardona Caterina Cardona 0 Caterina Cardona
Fri, 20 May 2016, 19:47
Sant Jordi a Guadalajara Imatge Caterina Cardona Caterina Cardona 0 Caterina Cardona
Fri, 20 May 2016, 19:31
Recordatori Concurs IRLats 2016: Ramon Llull Revisited Imatge Llengua i Universitats Institut Ramon Llull Llengua i Universitats Institut Ramon Llull 0 Llengua i Universitats Institut Ramon Llull
Thu, 19 May 2016, 13:15
Voces catalanas contemporáneas: 6 escriptors catalans al DF Imatge Laura Creixell Laura Creixell 0 Laura Creixell
Thu, 19 May 2016, 02:34
Sant Jordi a la Universitat de Leipzig Imatge Elija Lutze Elija Lutze 0 Elija Lutze
Wed, 18 May 2016, 21:56
Seminari de Glòria Bordons sobre Joan Brossa a Lille 3 Imatge Laura Garganta Laura Garganta 0 Laura Garganta
Tue, 17 May 2016, 17:09
Estudi sobre l'ensenyament i aprenentatge de les formes i els usos del PASSAT en català Imatge Info Llengua Info Llengua 1 Info Llengua
Tue, 17 May 2016, 08:46
X Jornades Iberoromàniques a la Universitat de Zadar (Croàcia) Imatge Artur Garcia Fuster Artur Garcia Fuster 0 Artur Garcia Fuster
Mon, 16 May 2016, 11:20
Conferència de la traductora de “Les veus del Pamano” a Belgrad Imatge Pau Bori Sanz Pau Bori Sanz 0 Pau Bori Sanz
Sun, 15 May 2016, 11:47
Llegir a classe "Ara que estem junts", de Roc Casagran Imatge Roger Fusté Roger Fusté 3 Montse Venrell
Thu, 12 May 2016, 12:34
La pel·lícula "Segon origen" a la Universitat de Marburg Seb Moranta Sebastià Moranta Mas 1 Jordi Cassany
Wed, 11 May 2016, 11:42
Premi del concurs de lletres Feslloch 2016 Imatge Marc Colell Marc Colell 0 Marc Colell
Tue, 10 May 2016, 13:29
Sant Jordi a Paris-IV Sorbonne Imatge Marina Navàs Marina Navàs 0 Marina Navàs
Mon, 9 May 2016, 14:51
Francesc Serés a Grenoble Imatge Joana Escobet Joana Escobet 0 Joana Escobet
Mon, 9 May 2016, 10:01
Sant Jordi a la Universitat de Maynooth (Irlanda) amb Joan Dausà Imatge Anna Laribal Anna Laribal 0 Anna Laribal
Fri, 6 May 2016, 15:21
Sant Jordi a Lisboa i presentació del llibre Vida de Ramon, de Luísa Costa Gomes Imatge Magadalena Llorca Magadalena Llorca 0 Magadalena Llorca
Fri, 6 May 2016, 13:49
Jornada "De la musique avant toute chose..." a París 3 Imatge Helena Badell Giralt Helena Badell Giralt 1 Isabel Turull
Thu, 5 May 2016, 12:25
Pàgina: ()   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 ...19   ()